Oczekiwanie na prawdziwą miłość

Oczekiwanie na prawdziwą miłość i temat prawdziwej miłości był przedmiotem dyskusji od wieków. Cynicy często przysięgają, że prawdziwa miłość nie istnieje, podczas gdy beznadziejni romantycy uważają, że każdy powinien wyruszyć na poszukiwanie swoich bratnich dusz. Ponieważ nauka pokazuje teraz, że prawdziwa miłość jest nie tylko możliwa, ale może trwać całe życie, postanowiliśmy przyjrzeć się elementom psychologicznym, które pozwalają miłości rozkwitać lub zanikać.

Czym jest prawdziwa miłość?

Najlepszym sposobem myślenia o miłości jest użycie czasownika. Miłość jest dynamiczna i wymaga działania, aby się rozwijać. Często spędzamy czas martwiąc się o to, co czuje do nas nasz partner lub jak wygląda relacja z zewnątrz. Chociaż dobrze jest być kochanym przez kogoś innego, każdy z nas może naprawdę odczuwać tylko uczucia miłości do innej osoby, a nie uczucia tej osoby do nas. Aby połączyć się i podtrzymać te kochające uczucia w nas, musimy podjąć działania, które są pełne miłości. W przeciwnym razie możemy żyć w fantazji.

 

 

Czasami może to być frustrujące, ale w rzeczywistości bardzo wzmacniające jest zaakceptowanie faktu, że jedyną osobą, nad którą mamy prawdziwą kontrolę w związku, jesteśmy my sami. Jesteśmy odpowiedzialni za naszą połowę dynamiki. Dlatego możemy wybrać, czy angażować się w zachowania, które są destrukcyjne dla intymności, czy podejmować działania, które wyrażają uczucia miłości, współczucia, sympatii, szacunku i życzliwości. Aby świadomie i konsekwentnie wybrać tę drugą opcję, warto przyjrzeć się cechom niezbędnym do utrzymania prawdziwej miłości.

Cechy prawdziwej miłości

  • Otwartość na informacje zwrotne
  • Otwartość na próbowanie czegoś nowego
  • Uczciwość
  • Szacunek dla granic
  • Zrozumienie i rozmowa
  • Brak zachowań kontrolujących

Jak stworzyć prawdziwie kochający związek

Teraz, gdy znamy cechy prawdziwej miłości, jak możemy podjąć w sobie kroki, aby stworzyć bardziej pełen miłości związek? Po pierwsze, ważne jest, aby przyznać, że pomimo tych wyraźnie brzmiących rozbieżności między prawdziwą miłością a fantazją, wiele osób myli jedno z drugim. Mogą nawet preferować fantazję od rzeczywistości

Największą przeszkodą w znalezieniu i utrzymaniu miłosnego związku często jesteśmy my. Musimy dowiedzieć się, jakie obronne zachowania wnosimy do relacji, które odpędzają lub zabijają miłość. Na przykład, jeśli dorastaliśmy czując się odrzuceni, możemy odczuwać niepokój, że zbytnio się zbliżymy do innej osoby. Możemy czuć brak zaufania do partnera lub zbytnio polegać na nim, więc albo trzymamy się tej jednej osoby, albo odpychamy ją, co prowadzi do tego samego rezultatu tworzenia dystansu.

Dobrą wiadomością jest to, że możemy zacząć przełamywać te destrukcyjne wzorce relacji, lepiej poznając siebie i nasze mechanizmy obronne. Dlaczego wybieramy partnerów, których wybieramy? Jakie cechy nas pociągają? Czy istnieją sposoby, w jakie zniekształcamy lub prowokujemy naszego partnera do działania w sposób, który pasuje do naszych mechanizmów obronnych? Jak tworzymy dystans? Jakie zachowania, w które się angażujemy, mogą wydawać się samoobronne, ale w rzeczywistości odpychają miłość.

A co gdy jesteś samotna i czekasz na miłość

Pragnienie miłości to jedno, ale faktyczna wiedza, czego potrzebujesz, to co innego. Podczas gdy tęsknisz za swoim księciem, aby cię znalazł, ważne jest, abyś jako pierwsza uznała odnalezienie siebie. Co lubisz? Czego nie lubisz? Czym są dla Ciebie związki, a czym nie? Poczucie komfortu we własnej skórze pomoże ci znaleźć kogoś, kto cię dopełni, a nie dopełni.

Bądź z ludźmi

Musisz być otwarta na wychodzenie i poznawanie ludzi. Spotykaj się ze współpracownikami, starymi przyjaciółmi i poznawaj nowych. Spotykaj tyle osób, na ile wytrzyma Twoja wytrzymałość społeczna, ale bądź bezpieczna.

Nie spiesz się

Kiedy zmagasz się z samotnością, tracisz jeden z najlepszych okresów swojego życia. Życie nie zaczyna się po tym, jak jesteś w związku, po ślubie. Życie dzieje się teraz. Ciesz się każdym etapem podróży. Zaprzyjaźnij się, poznawaj nowych ludzi i rób rzeczy, które lubisz. Bycie singlem jest o wiele lepsze niż bycie związanym w związku z niewłaściwą osobą.

Zrób listę

Zastanów się, w jakim kierunku chcesz iść w swoim życiu. Czy chcesz wziąć ślub? Chcesz mieć dzieci? A co z karierą? Gdzie chcesz mieszkać? Bądź ze sobą szczery i nie bój się być wybrednym. Są miliony odnoszących sukcesy, inteligentnych i oszałamiających ludzi, którzy wciąż są singlami i to to dodaje siły. Stwórz listę rzeczy, które chcesz zrobić i zajmij się ich realizacją.

Pamiętaj że możesz chodzić na randki i nie być w związku. Zaloty to dobra rzecz, chociaż może być kosztowna i czasochłonna. Rób rzeczy, które są dla Ciebie ważne i na które nie mają czasu osoby w związkach.

Znajdź nowe hobby

Zapisz się na coś, co angażuje inne osoby, takie jak zajęcia taneczne, wolontariat lub lekcje gotowania. Takie hobby skłaniają Cię do wyjścia ze strefy komfortu i nie tkwienia w domu. Może spotkania w barze i klubie nie jest twoją mocną stroną ale jest wiele innych opcji, aby wyjść i zrobić coś, co lubisz, gdzie możesz spotkać kogoś, kto lubi to samo co ty.

Podobne wpisy