Jak wprowadzać zmiany w życiu kiedy wracasz po całym dniu w pracy. Jesteś zmęczona. To był długi dzień. Wiesz, że są rzeczy, które możesz zrobić, aby wydostać się z rutyny, w której się znalazłaś. Ale bądźmy szczerzy. W takiej chwili wolisz się zrelaksować, usiąść i trochę odpocząć. Bierzesz coś do przekąszenia. Oglądasz swój ulubiony program. Dzień się kończy. Po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu. Co gorsza nie masz energii ani siły woli, aby dokonać zmian w swoim życiu.

Potrzebujesz kilku łatwych do zastosowania działań, które okazały się skuteczne.

Oto 4 kroki, jak wprowadzić zmiany w życiu, abyś mogła dzisiaj zbliżyć się do sukcesu, nawet gdy czujesz się zmęczona. Te kroki sprawdziły się u mnie i wielu klientów coachingu, z którymi pracuję prywatnie.

1. Zmiana otoczenia

Większość ludzi, chcąc wprowadzić zmiany w życiu, skupia się na tworzeniu długich list rzeczy do zrobienia i planów. W kółko zastanawiają się, co jest nie tak, co idzie dobrze, czego chcą itd. Wszystko po to, by zmusić się do większej motywacji. Zgadnij co? To nie zadziała.

Siła woli i motywacja to emocje. Zamiast przetwarzać emocje skoncentruj się się na umieszczeniu swojej niedoskonałej, nieprzewidywalnej osobowości w najlepszych możliwych środowiskach do wykonania danej zmiany. Znajdź i udaj się do najlepszego możliwego środowiska w którym wykonanie zadania związanego ze zmiana życia będzie łatwiejsza.

 

 

Jeśli chcesz zadbać o formę, określ jako swój pierwszy cel, aby pojawiać się na siłowni trzy razy w tygodniu. Szukasz nowego związku, zatem przyjdź na spotkanie w swoim mieście dla osób samotnych. A może chcesz być produktywny i sprawić, by Twój pomysł na biznes zadziałał, nie pracuj w domu, udaj się do pobliskiej przestrzeni coworkingowej.

Jednym z powodów, dla którego ludziom nie udaje się stać się najlepszą wersją siebie, jest niedocenianie wpływu otoczenia na własne zachowanie. Zaakceptuj, że jesteś wadliwa, podatna na rozpraszanie się, a Twoja motywacja i siła woli Cię zawodzą. To jest OK, kiedy zmienisz otoczenie twój mózg też zmieni podejście.

 

2. Zrekrutuj pomocnika

Wyślij poniższą wiadomość do jednej osoby, którą już znasz i której ufasz, że pomoże Ci dokonać zmian w Twoim życiu:

„Czy mogę być z tobą naprawdę szczery i szczery? Mam jedną z tych chwil kiedy potrzebuję dokonać zmianę w swoim życiu. Mam do ciebie prośbę. Czy możemy siedzieć razem raz w tygodniu w […………. miejsce], ale absolutnie nie spotykamy się? Kupię [kawę/jedzenie] i będzie to miejsce, w którym zmusisz mnie do zrobienia [rzeczy x]. Dosłownie nie musisz robić nic poza wypiciem / zjedzeniem bezpłatnej kawy za które ja płacę. To utrzyma moją odpowiedzialność na wysokim poziomie, a tego właśnie potrzebuję.

Co myślisz? Możesz pomóc? Dziękuję!”

Teraz oczywiście zmień język, aby Ci odpowiadał, ale masz pomysł. Nie tylko udasz się do środowiska, które wspomaga dokonywanie zmian, ale przyprowadzając przyjaciela (lub dwóch), jeszcze bardziej zwiększasz prawdopodobieństwo, że odniesiesz sukces. Nie musi to być nawet osobista obecność, możecie się połączyć online.

Ludzie mają problem z wprowadzaniem zmian w swoim życiu, ponieważ starają się zrobić to wszystko sami. To nie działa na dłuższą metę ale to można zmienić. Możesz rekrutować osoby do pomocy. Robiąc to, dbasz o swoją energię do działania.

Ludzie nie tylko chętnie pomagają, ale kiedy widzą tego typu zachowania, są również zainspirowani i zmotywowani do zmiany swojego życia. Wkrótce zaczynasz zmieniać nie tylko swoje życie, ale także innych ludzi. Masz przyjaciela siedzącego tuż obok ciebie, obserwującego każdy twój ruch, zaczynacie się wspólnie nakręcać.

Możesz też dołączyć do jednej z naszych grup wsparcia

3. Buduj dobre nawyki, które trwają

Zmiana swojego życia oznacza zmianę codziennych nawyków. Nawyki to zautomatyzowane zachowania, które wykonujesz bez zastanowienia, bez myślenia i motywowania się do ich wykonywania.

Niektóre nawyki pomagają ci się zmienić, inne mogą cię powstrzymać od wprowadzenia zmiany. Jednym z najlepszych sposobów na zastąpienie „złych” nawyków dobrymi jest traktowanie ich jak starych ubrań. Co się stanie, gdy twoja koszulka się zestarzeje, wyblaknie lub wyjdzie z mody? Zastępujesz go czymś nowym i ulepszonym.

Zrób to samo ze swoimi nawykami, ulepsz je i zastąp czymś lepszym. Zacznij od małego, a następnie powoli przechodzisz na wyższy poziom trudności. Nie próbuj zmieniać dużych rzeczy od razu. Zamiast próbować robić coś dużego niekonsekwentnie (np. 1 godzina porannej medytacji / 1 godzina codziennego sportu itp… i ciągle zawodzić siebie, lepiej konsekwentnie robić coś małego. Wystarczy 15 minut spaceru / 15 minut medytacji.

Budowanie dobrego nawyku tak naprawdę sprowadza się do powtarzania a nie intensywności.

Kiedy coś robisz w sposób powtarzalny, nie zdajesz sobie sprawy z mocy konsekwencji. Twój mózg kocha wzorce. W tym przypadku możesz wytrenować swój mózg, aby każdego ranka poszedł na spacer lub pomedytował. Małe rzeczy nie wymagają motywacji ani wielkiej siły woli.

4. Stwórz więcej czasu na zmianę

Jeśli chcesz dokonać zmiany musisz wygenerować więcej czasu na pracę nad zmianą. A można to zrobić w 30 sekund! Usuń wszystkie aplikacje społecznościowe z telefonu i zablokuj je swoim laptopie na 30 dni. Ilość czasu jaki poświęcamy na fejsbuczki i inne tiktoki jest zatrważająca. Wypróbuj tej metody, jeśli nie zobaczysz oszałamiających efektów możesz ponownie je zainstalować.

Nie ma nic złego w mediach społecznościowych. Media społecznościowe to narzędzie. Narzędzia są neutralne. Tylko od nas zależy w jaki sposób ich używamy, czy jest to produktywne czy rozpraszające.

Każdy z nas musi ocenić samodzielnie, jak zdrowe jest użytkowanie mediów społecznościowych, zwłaszcza w porównaniu z odblokowaniem wielkiego codziennego bloku czasu w czasie którego możemy pracować nad wprowadzeniem zmiany w życiu.

Jednym z najprostszych sposobów wprowadzania zmian w naszym życiu jest nie robienie tego co nas oddala od tej zmiany lub celu. Wystarczy usunąć rzeczy, które nas rozpraszają i oddalają od zmiany.

Jak wprowadzać zmiany w życiu?

Zmiana nie zawsze oznacza więcej. Czasami chodzi o robienie mniej i pozbycie się tego, co Cię rozprasza lub blokuje. Próby robienia rzeczy samemu częściej kończą się porażką zatem podziel się swoimi celami z innymi ludźmi, nikt nie pomoże, dopóki nie poprosisz.

Zacznij od małych zmian wykonywanych konsekwentnie, zamiast dużych zmian, które szybko zmienią się w brak konsekwencji. Co więc zrobić dalej, aby wprowadzić zmiany w swoim życiu?

  1. Zapisz na kartce nad czym chcesz popracować, dokąd zmierzasz
  2. Wyślij wiadomość do 3 do 4 osób i poproś ich o pomoc przy użyciu szablonu wiadomości
  3. Wybierz jeden mały nawyk, z którym możesz zacząć od razu i z czasem go ulepszaj
  4. Usuń wszystkie lub przynajmniej większość rozpraszaczy a zacznij od mediów społecznościowych w telefonie
  5. Jeśli nadal masz problem w wprowadzeniem zmiany skorzystaj ze wsparcia profesjonalnego coacha

Podobne wpisy