Jaki jest najpiękniejszy wiek kobiety? Czy zastanawiałeś się, w jakim wieku będziesz najbardziej atrakcyjna dla płci przeciwnej lub kiedy osiągniesz szczyt mocy mózgu? W jakim wieku będziesz najszczęśliwsza. Na wszystko jest czas, a w życiu kobiety, różne szczyty rozciągają się od naszych wczesnych lat aż do lat osiemdziesiątych.

Szczęście to subiektywne pojęcie, które wszyscy definiujemy nieco inaczej. Może przybrać formę ulotnej chwili radości lub dłuższego uczucia zadowolenia i przyjemności. Może się to również wydawać nieuchwytne: nawet jeśli czujemy się dość zadowoleni ze sposobu, w jaki toczy się życie, może pojawić się poczucie winy za szczęście.

 

Według badania w czasopiśmie Social Indicators Research, najszczęśliwszych lat możemy się spodziewać w wieku od 30 do 34 lat. Badanie to pokazuje, że prawdopodobieństwo osiągnięcia najszczęśliwszego okresu w życiu ewoluuje systematycznie wraz z wiekiem.

Co ciekawe badanie wykazało również, że ludzie najrzadziej czują się szczęśliwi w wieku od 10 do 14 lat co nie dziwi z powodu trudów dojrzewania oraz po 70. roku życia.

Po trzydziestce wiele z nas podejmuje ważne życiowe decyzje dotyczące naszych przyszłych warunków pracy i życia. W tym czasie decyzje te mogą być niezwykle stresujące, ale z perspektywy czasu mogą wydawać się szczęśliwymi kamieniami milowymi.

Jak się dzisiaj czujesz?

W świecie pełnym całodobowych wiadomości, które skupiają się na negatywnych wydarzeniach, globalnej pandemii i rosnących podziałach, BRAK SZCZĘŚCIA może być pierwszą emocją, która przychodzi na myśl. Według prowadzonego od 50 lat na Uniwersytecie Chicago tylko 14% dorosłych Amerykanów stwierdziło, że było szczęśliwych w 2020 roku, co jest najniższym odsetkiem od czasu od 50 lat. Poczucie szczęścia spada i jest to globalny trend.

Czy jest coś, co możesz z tym zrobić jako kobieta?

Kobiety mniej boją się zmiany i są bardziej pro aktywne. Bez względu na wiek w jakim się znajdujesz, możesz działać i być szczęśliwa. Cudowną wiadomością jest to, że odpowiedź na to pytanie brzmi TAK! Odpowiedź dostarcza psychologia pozytywna. Naukowcy w tej dziedzinie znaleźli sprawdzone sposoby na zwiększenie poziomu szczęścia.

Action for Happiness to brytyjska organizacja non-profit, której misją jest tworzenie większej ilości szczęścia na świecie. We wspólnym przedsięwzięciu z Vanessą King opracowali Dziesięć kluczy do szczęśliwszego życia. Są to ramy ramy oparte na najnowszych badaniach dotyczących dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i psychicznego. Możesz je wykorzystać mając 20, 30, 40, 50, 60 lat aby żyć pełnią życia w każdym z tych okresów. Oto klucze do szczęścia:

 1. Dawanie: Rób rzeczy dla innych
 2. Relacje: Utrzymuj i dbaj o wartościowe relacje
 3. Ćwiczenia: Zadbaj o swoje ciało
 4. Świadomość: Żyj świadomie
 5. Wypróbowanie: Ucz się nowych rzeczy
 6. Kierunek: Miej cele, w kierunku których podążasz
 7. Odporność: znajdź sposoby aby się nie przejmować na zapas
 8. Emocje: skup się na tym, co dobre
 9. Akceptacja: Czuj się komfortowo z tym, kim jesteś
 10. Znaczenie: Bądź częścią czegoś większego

Znajomość dziesięciu sposobów na zwiększenie szczęścia to świetny początek. Teraz możesz używać tych kluczy każdego dnia, dla siebie. Zaangażuj się w testowanie każdego z kluczy już dziś i zobacz jak dzieje się zmiana w Twoim życiu. Nie tylko będziesz się dobrze bawić i uczyć nowych rzeczy, ale masz potencjał dołączenia do tej małej i szczęśliwej grupy ludzi.

Kobiety są dwa razy bardziej podatne na depresję niż mężczyźni. Naukowcy spędzili dużo czasu, próbując dowiedzieć się, co prowadzi do tej różnicy płci w zdrowiu psychicznym. Ten fenomen nazywa się teorią wyciszenia jaźni. Powodem, dla którego kobiety częściej doświadczają pewnych zaburzeń psychicznych, jest systematyczne wyciszanie się w związkach. Polega to na:

 • Porównywaniu się z innymi
 • Poświęcanie własnych potrzeb dla swoich bliskich
 • Milczenie, aby zachować spokój w związku
 • Uczucie dysonansu poznawczego między tym, co naprawdę czują, a tym, co prezentują światu zewnętrznemu.

 

Najpiękniejszy wiek kobiety to moment, w którym przestaje liczyć lata i zaczyna spełniać marzenia

Najpiękniejszy wiek kobiety to dowolny wiek kiedy kobieta jest szczęśliwa. Jedynym prawdziwym szczęściem, jaki istnieje, jest znalezienie sposobu jak robić to czego naprawdę chcemy. Kiedy budzisz się każdego ranka i tworzysz swój dzień dokładnie tak, jak sobie wymarzyłeś, to jest szczęście. Kiedy Twoja pasja i praca są zbieżne, kiedy wykonywałbyś swoją pracę za darmo, bo tak bardzo Ci się podoba, to jest szczęście. Cokolwiek robisz, bądź najszczęśliwszą kobietą w swoim wieku.

Podobne wpisy