Co robić aby wzmocnić swój związek

Co robić aby wzmocnić swój związek? Niezależnie od tego, czy spotykasz się ze swoim partnerem od kilku miesięcy, czy masz męża od pięciu lat, zdrowe relacje są budowane z zaangażowania, wzajemnego szacunku i wysiłku. Podczas pierwszego spotkania prawdopodobnie poczułaś natychmiastową i bezwysiłkową iskrę, ale utrzymanie tej iskry w miarę rozwoju związku wymaga pracy. Ale będzie to najbardziej zabawna i satysfakcjonująca praca, jaką kiedykolwiek wykonasz. Chociaż każdy związek jest inny, zawsze możesz pracować nad poprawą więzi, przyjaźni i intymności.

Zapytaj swojego partnera o coś nowego

Komunikacja jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem decydującym o sukcesie każdego związku. Miło jest zapytać, jak minął dzień twojego partnera, ale może to wydawać się rutyną, gdy pytasz o to samo codziennie lub nie wnikasz w nowe tematy rozmowy. Wzmocnij swój związek i komunikację, wkładając dodatkowy wysiłek, aby zapytać swoją ukochaną osobę o coś bardziej konkretnego. Zadając nowe pytania np. Jak się z czymś czułeś? lub Co wolisz robić w pracy?

 

 

Wyznacz termin randki

Pomiędzy twoimi napiętymi harmonogramami a nieustannymi obowiązkami, najbardziej niezawodnym sposobem na zagwarantowanie sobie czasu dla siebie nawzajem jest organizowanie co miesiąc specjalnego dnia lub nocy poświęconej wzmocnieniu więzi i ponownemu rozpaleniu iskry namiętności. Niezależnie od tego, czy chcesz urozmaicić swój związek, czy chcesz zrobić coś razem, poza oglądaniem Netflixa, zaplanuj i umów się na randkę.

Powiedz „dziękuję”

Zwłaszcza w związkach, które trwają przez lata i popadły w rutynę, możemy czuć się tak komfortowo, że oczekujemy, że nasi partnerzy spełnią wszystkie nasze potrzeby, niezależnie od tego, jak nas traktują, czy też wykonują codzienne obowiązki. Powiedzenie prostego „dziękuję” za umycie naczyń po obiedzie lub przekazanie komplementu wymusza ich dobre zachowanie i sprawia, że partner czuje się doceniony, a także pomaga przypomnieć sobie, dlaczego go kochasz. Ważne jest również, aby wyrazić uznanie i wdzięczność za to, że jest w twoim życiu i ile dla ciebie znaczy nie tylko za to, co dla ciebie robi.

Zaplanuj mikro spotkania aktualizacyjne

Planowanie może nie wydawać się zbyt seksowne i spontaniczne, ale upewnianie się, że regularna aktualizacja danych utrzymuje silny związek. Łatwo jest pozwolić, aby rozdrażnienie po rozdrażnieniu narastało z powodu mikro problemów komunikacyjnych, aż dojdzie do walki, więc stała wymiana informacji poprawia komunikację i nie doprowadza do nieporozumień. W końcu związek to tylko dwie osoby próbujące zaspokoić swoje potrzeby. Skorzystaj z aktualizacji danych czyli mikro spotkań, na których omawiacie wszelkie niedawne problemy, a nawet wszystkie dobre rzeczy, które również zasługują na uznanie i omówienie. Spróbuj robić to co miesiąc, co tydzień, a nawet codziennie i umieść to w swoim kalendarzu, aby tego nie zapomnieć.

Pamiętaj o małych rzeczach

Innym sposobem na nadanie znaczenia rozmowie jest prawdziwe słuchanie tego, co mówi twój partner, a następnie przywoływanie tych małych rzeczy w przyszłości. Na przykład, jeśli twój partner wspomni o nowej parze butów, które chce, zanotuj to, aby podarować mu je na zbliżające się urodziny lub jeśli twoja druga połówka powie, że chce spróbować restauracji, w której nie byliście, zaproponuj na następną randkę lub zaskocz jedzeniem na wynos z tej restauracji. Fakt, że zwracasz uwagę i pamiętasz nawet drobne szczegóły, które mówi twój partner, pokaże, jak bardzo słuchasz, troszczysz się i chcesz, aby czuł się kochany. Ogólnie rzecz biorąc, to małe rzeczy mają największe znaczenie.

Uwolnij przeszłość

Jako winowajca wielu potencjalnych kłótni i leżący u podstaw kwestii przyszłych, to, co dzieje się w przeszłości, nie zawsze tam pozostaje. Ale trudno jest iść naprzód w związku, kiedy wciąż myślisz o przeszłych kłótniach, problemach lub problemach, które już rozwiązałeś. Jeśli nadal będziesz rozwodzić się nad przeszłością, może to być znak, by cofnąć się o krok i zastanowić, dlaczego. Czy naturalnie mniej wybaczasz, czy to, co się stało, jest czymś, czego nie możesz wybaczyć? Skupiając się na przyczynie tego powtarzającego się uczucia, odkryjesz więcej jasności w sobie i o tym, czego chcesz od związku z partnerem.

Okaż swoje uczucia

Od chwytania partnera za rękę w restauracji po wspólne pójście do łóżka w nocy, wiesz, co myślisz o swoim partnerze, ale on również powinien być w stanie to poczuć. Fizyczny dotyk ma duży wpływ na utrzymanie związku w długotrwałych związkach. Staraj się unikać braku bliskości sprowadzając ją do momentu gdy fizycznym dotykiem w twoim codziennym życiu jest pocałunek na pożegnanie lub przytulenie na powitanie (choć są to również ważne gesty). Oprócz powitań i pożegnań przytul ich niespodziewanie, trzymaj ich rękę w samochodzie lub podczas oglądania TV, a nawet poklepać je po ramieniu, aby poczuć się blisko. Bliskość fizyczna może przekładać się na bliskość emocjonalną.

Poznaj granice swojego partnera

Czy twój partner chce zostać sam, kiedy jest zdenerwowany? Czy przeszkadza mu, że chcesz pisać SMSy przez cały dzień, czy woli, abyś do niego zadzwoniła? Czy jest jakiś sposób, w jaki woli się kłócić lub pewne tematy, o których jeszcze nie czuje się komfortowo dyskutując z tobą? Te pytania są proste, ale odpowiedzi na nie pomogą ci zrozumieć granice twojego partnera i powstrzymają cię przed ich przekroczeniem. Ogólnie rzecz biorąc, potrzeby twojego partnera najprawdopodobniej różnią się od twoich, a znajomość jego granic jest najlepszym sposobem na ich szanowanie. Rozmawiaj, aby wyjaśnić sobie nawzajem swoje granice, ale także zwracaj uwagę i zadawaj pytania, aby lepiej je zrozumieć.

 

Poświęć czas na skupienie się na sobie

To, jak myślimy o sobie, to sposób, w jaki będziemy zachowywać się w związku. Na przykład, jeśli brakuje ci pewności siebie, będziesz szukała pewności w swoim związku lub jeśli nie lubisz być sam ze sobą, będziesz musiał być w pobliżu swojej drugiej połówki 24/7. Aby zapobiec wszelkim toksycznym zachowaniom, konieczne jest silne poczucie siebie: zainwestuj w nowe hobby, planuj nowe rzeczy z przyjaciółmi i podejmij kroki w celu odkrycia, kim jesteś jako osoba. Zakochując się w sobie, naturalnie staniesz się najlepszą wersją siebie dla osoby, która się w tobie zakochuje.

Podobne wpisy