Jak zmienić swoją pasję w perspektywę kariery?

Jak zmienić swoją pasję w perspektywę kariery? Nawet jeśli jesteś zadowolona ze swojej pracy, są duże szanse, że masz pasje i hobby poza godzinami pracy. A spędzanie czasu nad tymi projektami może dać Ci poczucie celu i satysfakcję, których nie zawsze znajdziesz w pracy. Ale co zrobić, jeśli chcesz zmienić swoją pasję w coś więcej i nigdy nie byłaś w stanie zrobić skoku?

Przekształcenie projektu pasji w biznes nie jest czymś, co można łatwo osiągnąć bez podjęcia pewnych kroków i przygotowań. Rozmawiając z prawdziwymi właścicielkami firm, można zauważyć pewne wspólne doświadczenia i to kilka wskazówek jak to zrobić.

Jak zmienić swoją pasję w perspektywę kariery?

Zawęź dokładnie swoją pasję. Jeśli zastanawiasz się nad realizacją swojej pasji, musisz dokładnie wiedzieć, czym jest i jak może stać się codzienną pracą. Ale możesz też mieć po prostu hobby, które uważasz za fajne i żałujesz, że nie możesz na nim zarabiać. Poświęć trochę czasu, aby zastanowić się nad swoją pasją i umieć ją konkretnie na rynku. Jeśli masz wiele pasji, które Twoim zdaniem mogą stanowić dobry zawód, spróbuj zastanowić się, którą chciałbyś robić każdego dnia.

Możesz mieć hobby, które polega na tworzeniu czegoś, na przykład garncarstwa lub obróbki drewna. Tworzenie czegoś do sprzedaży to dobry przykład pasji, która może stać się zawodem.

Ale może lubisz być wolontariuszem w zbiórce pieniędzy na raka piersi lub w lokalnej kuchni dla bezdomnych. Wtedy rozważ znalezienie pracy w sektorze non-profit, który pozwoliłaby Ci zdobyć nowe doświadczenia, na których Ci zależy.

Zapytaj się siebie, czy Twoja pasja to hobby, czy tylko miłe spędzanie czasu. Pewnie lubisz wiele rzeczy, ale nie wszystkie rzeczy, które robisz są Twoją pasją. Pasja wykracza poza hobby, które uważasz za ekscytujące i zawiera element talentu lub uzdolnienia. Musisz uczciwie sprawdzić, czy wybrana pasja jest czymś, w czym jesteś uzdolniona, czy po prostu ci się to podoba. Jeśli nie masz konkretnego talentu do czegoś, zastanów się, czy jest to pasja, którą powinnaś podążać.

Oceń swoją zdolność do wykonywania pracy

Tworzenie zawodu z pasji oznacza możliwość wykonywania rzeczywistej, wymiernej pracy w tym obszarze. To nie będzie już zabawa, jaką jest rekreacyjna pasja. Sprawdź, jak bardzo jesteś zdeterminowana, aby wykonać ciężką pracę, która wymaga uczynienia z pasji zawodu. Kariera zwykle oznacza robienie czegoś konsekwentnie i skutecznie, więc zadaj sobie pytanie, czy masz to, czego potrzeba, aby robić z pasją swoją nową pracę na pełny etat.

Na przykład malarstwo może być twoją pasją, ale aby uczynić z niego zawód, będziesz musiała poświęcić wiele godzin, prawdopodobnie każdego dnia, tworząc obrazy. Będziesz także musiała znaleźć sposób na ich konsekwentną sprzedaż, jeśli ma to być Twój dochód. Jeśli potrzebujesz inspiracji do pracy lub chcesz coś malować od czasu do czasu, możesz nie być w stanie sprawić, by ten zawód był opłacalny.

Musisz także zastanowić się, czy rzeczywiście jesteś dobry w tym, co uważasz za swoją pasję. Jeśli tworzysz tylko obrazy, które ludzie oceniają mówiąc że są złe, prawdopodobnie nie jest to właściwy ruch.

Dowiedz się, czy jest zapotrzebowanie na Twoją pasję

Możesz myśleć, że Twój projekt związany z pasją jest najbardziej niesamowitą rzeczą w historii, ale aby był to zawód, musi być na niego zapotrzebowanie na rynku. Inni ludzie również muszą myśleć, że jest niesamowity i muszą chcieć zapłacić za to coś pieniądze. Popyt ma związek zarówno z tym, czy ludzie chcą tego, co masz do zaoferowania, jak i z tym, czy istnieje już duża podaż tej rzeczy.

Może chcesz otworzyć siłownię z bieżniami i stojakiem na wolne ciężary, ale twoje miasto ma już 5 siłowni. Popyt na konkretną siłownię najprawdopodobniej nie jest wystarczająco wysoki, chyba że znajdziesz niszę na rynku lub coś specjalnego do zaoferowania poza tradycyjną konfiguracją.

Spróbuj porozmawiać z kimś, kto już wykonuje pracę zbliżoną do twojej pasji. Zacznij od osób, które już znasz i zapytaj ich, czy możesz porozmawiać z nimi o ich pracy. Jeśli nie znasz nikogo z interesującej Cię dziedziny, skorzystaj z LinkedIn i poproś wspólnego znajomego o przedstawienie.

Czego nie lubisz w poprzednich pracach

Bądź dokładna przy tworzeniu tej listy. Przeprowadź burzę mózgów tworząc listę zadań, które frustrują cię, które stresują twoją głowę, zapisz wszystkie rodzaje pracy, których nigdy więcej nie chcesz wykonywać. Ustalenie, gdzie się nie rozwijasz, jest tak samo ważne, jak ustalenie, co lubisz robić.

Jak chcesz wpłynąć na świat?

Czy istnieje jakaś szczególna przyczyna lub problem społeczny, w związku z którym czujesz się szczególnie pomocna dla innych? Przeprowadź analizę stanowisk w firmach, w których możesz być częścią czegoś większego niż ty sam. Praca w strukturze na właściwym stanowisku często jest łatwiejszym sposobem na karierę zgodną z pasją.

Ewentualnie zastanów się, jaki rodzaj pracy sprawia, że czujesz się dobrze ze sobą i ze światem? Nie musisz zmieniać świata, ale możesz wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę, aby zmienić życie niektórych ludzi. Celem tego zadania jest zrozumienie, czego szukasz w swojej codziennej pracy na głębszym poziomie.

Podobne wpisy