Sposób na zwiększenie pewności siebie

Niewiele rzeczy jest bardziej szkodliwych niż niski poziom pewności siebie. Kiedy nie jesteś pewny siebie, nie podejmujesz ryzyka, nie cieszysz się życiem i zazwyczaj utkniesz w miejscach, w których nie chcesz być. Niska pewność siebie często sabotuje Cię w sposób, którego nie jesteś świadomy. Z drugiej strony, wysoki poziom pewności siebie może dawać wykładnicze rezultaty w twoim życiu. Kiedy wierzysz w siebie i swoje możliwości, podejmujesz mądre ryzyko, osiągasz ważne cele i rozwijasz znaczące relacje z otaczającymi Cię osobami.

Oczywiście rodzi to pytanie: jak jest sposób na zwiększenie pewności siebie? Poznaj kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz radykalnie zwiększyć swoją pewność siebie. Wdrażając te metody, zauważysz znaczny wzrost w sposobie, w jaki widzisz i zachowujesz się.

ZADBAJ O SWÓJ WYGLĄD

Oczywiście, ale być może najważniejsze, należy zadbać o swój wygląd. Regularnie ale bez obsesji, poświęć czas każdego dnia, aby lepiej zaprezentować się światu. Te proste, małe działania mogą mieć dramatyczny wpływ na poziom pewności siebie. Zaniedbywanie własnego wyglądu ma również wykładniczo negatywny wpływ na twoją pewność siebie.

ZADBAJ O SPOSÓB UBIERANIA SIĘ

Podobnie jak w powyższym punkcie, ubieranie się poprawia samopoczucie. Niekoniecznie wierzymy w mantrę mówiącą, że ubieranie przynosi od razu sukcesu, ale z pewnością warto przyłożyć się w tym temacie. Nie oznacza to, że musisz wydawać tysiące złotych na strój, oznacza to po prostu, że warto czasem założyć rzeczy, które sprawiają, że czujesz się wyjątkowo ze sobą i jesteś gotowa do realizacji swoich celów.

CZAS NA ĆWICZENIA

Ci, którzy regularnie ćwiczą, doświadczają większego poziomu energii w ciągu dnia, co prowadzi do zwiększenia pewności siebie i produktywności. Ćwiczenia mają niesamowite korzyści, takie jak poprawa nastroju, zmniejszenie poziomu depresji i pomoc w utrzymaniu wagi. Jeśli chcesz poczuć się lepiej ze sobą, poświęcić czas na wysiłek co najmniej 30 minut ćwiczeń 3 razy w tygodniu. Nie musisz biegać w maratonie, wystarczy podnieść tętno i poruszyć mięśnie. Gdy zaczniesz nabierać formy, zauważysz również wzrost pewności siebie.

OKREŚL SWOJE MOCNE STRONY I TALENTY

Ci, którym brakuje pewności siebie, mają tendencję do skupiania się na swoich słabościach i niepowodzeniach i obsesji na ich punkcie. Jednym ze sposobów na poprawę swojego samopoczucia jest poświęcenie czasu na rozpoznanie sposobów, w jakie świat cię obdarzył.

  • W czym jesteś dobra?
  • Co zrobiłaś, co zaowocowało sukcesem?
  • W czym ludzie ci powiedzieli, że jesteś dobra?

Te rzeczy nie muszą być głębokie. Może jesteś dobra w pracy liczbami i arkuszami kalkulacyjnymi. Być może masz dużą zdolność pomagania potrzebującym lub umiejętność efektywnego planowania przyszłości. To wszystko są dary i warto poświęcić czas na skupianie się na nich, a nie na swoich słabościach.

BĄDŹ WDZIĘCZNA

Po zidentyfikowaniu swoich darów i zdolności bądź wdzięczna za to, kim jesteś. Zbyt wielu ludzi rozpacza, kim nie są, żałując, że nie mogą być kimś innym. Chcieliby mieć lepszą osobowość, byli zabawniejsi lub mieć więcej umiejętności biznesowych. Zamiast tego poświęć czas na bycie wdzięcznym za to, kim jesteś. Masz wiele godnych podziwu cech i dlatego spędzaj czas skupiając się na nich, a nie na tym, kim chciałabyś być.

NIE PORÓWNAJ SIĘ Z INNYMI

Porównywanie się z kimś innym to niezawodny sposób na obniżenie pewności siebie. Niezależnie od tego, czy porównujesz swój wygląd, okoliczności lub osobowość, rezultatem nieuchronnie będzie nieszczęście i brak radości. Media społecznościowe nam w tym nie pomagają. Codziennie mamy do czynienia ze zdjęciami i aktualizacjami statusu życia ludzi. Możemy mieć tendencję do odczuwania, że oni mają lepiej niż my lub że inni ludzie są po prostu lepsi od nas.

Jednym ze sposobów na zwiększenie pewności siebie jest po prostu spędzanie mniej czasu w mediach społecznościowych. Przestań porównywać się z innymi, a zobaczysz znaczny wzrost pewności siebie.

KSZTAŁTUJ SWÓJ WIZERUNEK

Mówiąc najprościej, twój obraz siebie to sposób, w jaki siebie postrzegasz. Obejmuje wszystkie myśli, jakie masz na temat tego, kim jesteś. Pozytywny obraz siebie zwiększa twoją pewność siebie, podczas gdy negatywny obraz siebie drastycznie obniża samoocenę. Na szczęście twój obraz siebie można zmienić.

Prostym sposobem na wypracowanie pozytywnego obrazu siebie jest poświęcenie więcej czasu na skupianie się na swoich mocnych stronach niż na porażkach. Ponadto, spędzanie czasu na wdzięczności za to, co otrzymałaś, będzie również sprzyjać pozytywnemu obrazowi siebie.

PRACA NA RZECZ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Kiedy mówimy o pozytywnym myśleniu, nie mamy na myśli powtarzania sobie mantr w stylu: „Czuję się dobrze. Czuję się świetnie. Czuję się wspaniale.” Po prostu mamy na myśli utrzymywanie pozytywnego spojrzenia na życie i pracę z bardziej pozytywnymi myślami. Zastąpienie negatywnych myśli pozytywnymi myślami może znacznie zwiększyć Twoją pewność siebie i pozwolić na osiągnięcie celów, które wcześniej uważałaś za niemożliwe.

Gdy tylko odkryjesz, że myślisz o czymś w sposób negatywny, natychmiast zastąp je pozytywnym mówieniem do siebie. Na przykład, jeśli biegasz i czujesz, że po prostu nie możesz iść dalej, powiedz sobie: „Mogę to zrobić! Jeszcze tylko kilometr!” Te proste pozytywne myśli mogą dodać Ci energii i pewności siebie.

DZIAŁAJ POZYTYWNIE

Oprócz pozytywnego myślenia, faktyczne podejmowanie pozytywnych działań może być bardzo pomocne. Jak to się mówi, jesteś tym, jak się zachowujesz. Jeśli zaczniesz zachowywać się pozytywnie, wkrótce zaczniesz myśleć pozytywnie i czuć się pozytywnie. Rozmawiaj z ludźmi w pozytywny sposób i działaj energicznie. Działaj tak, jak chcesz. Nasze umysły i serca podążają za naszymi ciałami. Wkrótce odkryjesz, że myślisz i czujesz w ten sam sposób.

BĄDŹ SZCZODRA I ŻYCZLIWA

Może to zabrzmieć banalnie, ale akty życzliwości mają potężny wpływ na twoją pewność siebie. Jeśli regularnie jesteś samolubna i nieuprzejma, Twój obraz siebie zacznie maleć. Twoje uczucia często podążają za twoimi działaniami. Jeśli regularnie będziesz hojna i życzliwa, zaczniesz czuć się życzliwą i hojną osobą. Dodatkową korzyścią jest to, że takie zachowania zwiększają również twoją pewność siebie.

ZBUDUJ POZYTYWNĄ SIEĆ WSPARCIA

Niestety, wiele osób jest krytycznych i lubi niszczyć innych. Tacy ludzie bardzo szybko pozbawią Cię pewności siebie. Sprawią, że zwątpisz w siebie i poczujesz, że nie możesz nic zrobić dobrze. Ważne jest, aby stworzyć sieć przyjaciół i współpracowników, którzy wspierają Ciebie i Twoje wysiłki. Nie oznacza to, że nigdy nie udzielają konstruktywnych informacji zwrotnych, ale oznacza to, że są zaangażowani w twoje dobro i chcą, abyś odniosła sukces. Jeśli to możliwe, nie spędzaj zbyt dużo czasu w towarzystwie negatywnych ludzi, ponieważ będą oni wysysać twoją energię i pewność siebie.

WYZNACZ MAŁE, MOŻLIWE CELE

Osiąganie małych celów to fantastyczny sposób na dobre samopoczucie i ustanawianie przyszłych sukcesów. Wyznaczaj sobie cele, o których wiesz, że możesz je osiągnąć, a jednocześnie pod pewnymi względami cię wzmocnią. Jeśli chcesz zadbać o formę, nie decyduj od razu, że chcesz przebiec maraton. Postaw sobie za cel przebiegnięcie dwóch kilometrów. Gdy osiągniesz ten cel i poczujesz się dobrze ze swoimi postępami, zwiększ swój cel do trzech kilometrów i tak dalej. Ten stopniowy postęp będzie zaskakująco potężny. To zmotywuje Cię do dalszego działania.

Na szczęście poczucie pewności siebie nie są nam dane stałe i można je zmieniać. Możesz dać sobie extra doładowanie, małymi sposobami poczujesz się znacznie bardziej pewna siebie niż wcześniej.

Podobne wpisy