Dbając o rozwój osobisty kobiet polecamy wam ciekawe warsztaty artystyczno rozwojowe dla kobiet. Tworzymy katalog warsztatów dla kobiet w którym możecie wybierać z ponad 100 warsztatów stacjonarnych, warsztatów online przygotowanych specjalnie dla kobiet. Warsztaty psychologiczne, asertywność, poczucie własnej wartości, odnajdywanie pasji, kreatywne myślenie, akceptacja ciała i seksualności. Szukamy warsztatów tanecznych, bębniarskich, pracy z ciałem, warsztatów plastycznych, arteterapii, samoobrony, jogi. Wybieramy warsztaty dla kobiet poświęconych rozwojowi osobistemu i zawodowemu czyli zdrowiu kobiet.

Chcemy stworzyć możliwość wypróbowania różnorodnych metod rozwoju osobistego i zawodowego. Pomagamy odkrywać i rozwijać swoją kobiecość, znajdować inspiracje i wsparcie, spotykać się z podobnymi kobietami. Wykorzystujemy moc przyciągania kobiet, uaktywniamy kobiety, wspieramy pokazując różne możliwości życia w pełni szczęścia.

 

SZTUKA DZIKOŚCI – Warsztaty artystyczno rozwojowe dla kobiet

Sztuka Dzikości to warsztaty rozwojowe skierowane do kobiet, które:
– odczuwają potrzebę, by odkryć nowe ścieżki wyrażania siebie,
– chcą zapalić swoje serce do działania,
– zaprzyjaźnić się z dziką stroną własnej kobiecości,
– chcą odkryć w sobie nowe talenty.

Podczas warsztatu będziemy na kilku poziomach (m.in. pracy z ciałem i wyobraźnią) odkrywały moc płynącą z naszej twórczej ekspresji i pogłębiały samoakceptację. Pomysł na ten warsztat dojrzał we mnie podczas pobytu na Saharze, na południu Maroka. To miejsce jest dla mnie miejscem szczególnym, miejscem mocy, wyciszenia, spotkania z samą sobą na głębokim poziomie. Inspirację do odkrywania własnych talentów będziemy czerpały ze sztuki Nomadów, ludu, który mieszka, żyje i tworzy na pustyni. Będą nam towarzyszyły baśnie, muzyka i natura prosto z Sahary. Zapraszam do podróży wgłąb siebie w rytmie marokańskich dźwięków!

WYBRANA TEMATYKA WARSZTATU:
* Praca nad poczuciem własnej wartości i wzmocnieniem poczucia sprawczości (praca z ciałem).
* Jak być sobą i pozwolić dojść do głosu uśpionym talentom (praca z wyobraźnią).
* Proces twórczy, czym jest i jak go uruchomić (praca z wyobraźnią).
* Jak dbać o swoją przestrzeń myśli, emocji i pragnień (praca z indywidualnym mitem).
* Umiejętność wyciszenia się i elementy relaksacji jako forma spotkania z samą sobą (praca z ciałem).
* Rysunek intuicyjny jako sposób na wizualizację i utrwalenie emocji oraz intencji (praca z wyobraźnią).
* Doświadczenie wspólnoty kobiecej jako źródła siły i radości (praca w grupie, z głosem i ciałem).

Joanna Grabowiecka

e-mail: sztukadzikosci@gmail.com

tel. +48 502 113 589

http://sztukadzikosci.com/kontakt/

 

 

MOJA HISTORIA, MOJE DRZEWO CZYLI WARSZTATY ROZWOJOWE DLA KOBIET 40+ Z SESJĄ FOTOGRAFICZNĄ – Warsztaty artystyczno rozwojowe dla kobiet

Czterdzieści lat to specyficzny wiek. Kroczysz po granicy światów. W jednym miejscu słyszysz, że nie możesz „tego” zrobić, bo jesteś “za stara”, w innym, że co Ty tam wiesz, skoro pesel wskazuje kilka dobrych dekad do setki. Słyszysz, że potrzebują „młodych i dyspozycyjnych”, więc idziesz, bo to o Tobie właśnie! Teraz czujesz się młoda, mądra i możesz działać bez rozpraszania, skupić się na tym, na czym Ci zależy… na sobie, pracy, zainteresowaniach. Na tym czego chcesz i potrzebujesz. Przewrotnie, w głowie masz nadal 30 lat, a gdy patrzysz rano w lustro masz ochotę krzyknąć „Kim jesteś kobieto?” To Ty? Jeśli te słowa są choć w części o Tobie, zapraszamy na warsztaty. Będzie relaksacyjnie, rozwojowo i fotograficznie.

DLA KOGO SKIEROWANE SĄ WARSZTATY?

To miejsce dla Ciebie jeśli:

 • potrzebujesz zmiany, ale odsuwasz ją w czasie lub nie możesz znaleźć w sobie odwagi lub tak po ludzku, nie wiesz od czego zacząć
 • potrzebujesz się zatrzymać w miejscu i spojrzeć na siebie z innej perspektywy, zobaczyć co jest dla Ciebie dobre i w którym kierunku chcesz iść dalej
 • uważasz, że nie liczy się metryka, ale pomysły, chęć i skuteczność w działaniu, ale po cichu zadajesz sobie pytanie “co pomyślą inni?” A niech myślą co chcą. Ty rób swoje!
 • po Twojej głowie chodzi pomysł i doprasza się o wyjście na światło dzienne
 • masz przekonania, które blokują Twoje szczęście i działania
 • chcesz poznać inne kobiety, które myślą i czują podobnie
 • chcesz przeżyć przygodę, podjąć wyzwanie, działać, poczuć wiatr we włosach i moce sprawcze
 • chcesz poznać siebie 🙂

CEL WARSZTATÓW:

Celem warsztatów K40+ jest stworzenie swobodnej przestrzeni dla kobiet 40+, w której możesz oderwać się od codzienności i poczuć swobodę wyrażania siebie, swoich pragnień i potrzeb. Tutaj zobaczysz siebie w innym lustrze – przyjaznym, dobrym, bezpiecznym.

Z warsztatów zabierzecie ze sobą do domu własne drzewo i mapę pomysłu, który chciałybyście zrealizować, a przede wszystkim wspomnienia i piękne zdjęcia. Kto wie może i nowe wyzwania i znajomości, też zakiełkują?

METODY SZKOLENIOWE:

Na warsztatach wykorzystujemy techniki artystyczne, rozwojowe oraz ruch, ale bez obaw to nie będzie trening fitness!

Dzień 1 – Sala warsztatowa ul. Paulińska 3/5, Kraków

Korzenie i liście na wietrze, czyli co daje mi siłę i gdzie chciałabym odlecieć.
Kocham, lubię, szanuję. Co widzi moje lustro.
Potrzebuję, chcę, mam ochotę, marzę – czyli jakie masz przed sobą wyzwanie. Co chcesz zmienić, abyś była szczęśliwsza, kochała, lubiła, szanowała, była wdzięczna.
Przekonania, które blokują kontra przekonania, które uskrzydlają.

Dzień 2: Spotykamy się rano o godzinie 9.45 bezpośrednio w miejscu sesji plenerowej

(dokładne miejsce spotkania podamy w mejlu informacyjnym w tygodniu poprzedzającym warsztaty) – miejsce sesji ze względów praktycznych czy pogodowych może ulec zmianie – jednak nadal będą to okolice ulicy Paulińskiej, aby było blisko do naszej sali warsztatowej, do której wracamy po zdjęciach.

Poranny CZAS NA ZDJĘCIA i czas, by krzyczeć z drzewa, siedzieć na trawie lub szeptać do liści swoje marzenia (zajęcia w zielonej przestrzeni miejskiej).
Tworzenie mapy wdzięczności. Moje drzewo, moja bajka! Mapa pomysłu czyli jak zrealizuję cel/marzenie/potrzebę. Czego potrzebuję? Co mogę zrobić? Kto jest moim sprzymierzeńcem?

Moja historia, moje drzewo czyli warsztaty rozwojowe dla kobiet 40+ z sesją fotograficzną

Siedziba Fundacji Przestrzeń Rozwoju
(adres korespondencyjny)
ul. Św. Jacka 30/1
30-364 Kraków

tel. 530 999 047
tel. 505 123 034

fundacja@przestrzenrozwoju.org

 

 

WYJAZDOWE KOBIECE WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO Z ARTETERAPIĄ – Warsztaty artystyczno rozwojowe dla kobiet

Zapraszamy na wyjątkowe czterodniowe warsztaty rozwojowe dla kobiet, podczas których zadbasz o siebie i zrelaksujesz się w pięknej scenerii zakopiańskiej wsi Małe Ciche w Gościńcu Nad Potokiem.

Warsztaty są dla Ciebie jeśli:

 • w pośpiechu życia codziennego zapominasz o sobie, koncentrując się na potrzebach otoczenia
 • czasem gnębi Cię nadmierne poczucie odpowiedzialności, miewasz poczucie winy, czyli pretensje i wyrzuty do siebie
 • trudno Ci zrelaksować się, odstresować i “naładować akumulatory”
 • masz przerost wewnętrznego Rodzica Karcącego, a niedosyt Wewnętrznego Dziecka
 • a nawet jeśli powyższe etapy masz już za sobą – pragniesz dalej rozwijać się w kręgu kobiecej twórczości, w atmosferze akceptacji, a bez oceniania, gdzie nie są potrzebne szczególne zdolności i każda może zrobić coś pięknego, delektując się procesem tworzenia – zapraszamy

Podczas czterech dni warsztatów:

 • Poznasz i bardziej zrozumiesz siebie, swoje emocje i potrzeby, uruchomisz własną inteligencję emocjonalną
 • Skontaktujesz się ze swoimi zasobami psychicznymi, zrozumiesz ograniczenia
 • Uruchomisz asertywność, poznasz swoje granice i nauczysz się o nie dbać
 • Odpoczniesz w urokliwej scenerii, gdzie słychać szum górskiego potoku
 • Odprężysz się podczas tworzenia, poznając ciekawe techniki rękodzieła artystycznego i własnoręcznie wykonując niepowtarzalne wyroby.
 • Będziemy tworzyć obrazy w technice filcowania na mokro oraz filcowania na sucho, wykonywać biżuterię z półfabrykatów jubilerskich i grafik oraz wiązać makramę na szklanych lampionach.
 • Psychoedukacja odbywa się metodą warsztatowo – treningową zgodnie z procesem grupowym i oczekiwaniami uczestniczek. Zajęcia te będą przeplatane warsztatami rękodzieła – codziennie będziemy tworzyć w innej technice.
 • To będzie czas dla Ciebie, Twojego rozwoju i odpoczynku.

Gościniec nad Potokiem – miejsce warsztatów

Prowadzące: Agnieszka Wróbel – trenerka II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, doświadczona psychoterapeutka, autorka książek „Sztuka Wychowania, czyli jak pomóc dziecku i zadbać o siebie”, „Trudny szef, czyli jak się porozumieć z przełożonym” oraz bestsellera “Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi”. Właścicielka Pracowni Psychoedukacji i Terapii w Bielsku-Białej
www.ppit.pl

Justyna Wróbel- Mikołajczyk – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi specjalizująca się w rękodziele artystycznym, współautorka 4 książek instruktażowych z serii Magia filcowania oraz autorka kursów wideo w Wirtualnej Szkole Filcowania. Założycielka Pracowni Kreatywności, jednego z najprężniej działających ośrodków nauki rękodzieła w Polsce.

https://ppit.pl/oferta/wyjazdowe-kobiece-warsztaty-rozowoju-osobistego-z-arteterapia/

https://ppit.pl/oferta/wyjazdowe-kobiece-warsztaty-rozowoju-osobistego-z-arteterapia/

 

Podobne wpisy