Jak doceniać swoje życie? Marzysz o życiu, w którym będziesz mieć więcej wolności, twoja praca będzie cieszyła twój umysł i duszę, twój dom będzie zorganizowany a ty będziesz miała wystarczająco dużo czasu na ćwiczenia, rozwój czy  właściwe odżywianie?

Nie chodzi o to, że twoja obecna sytuacja jest okropna, ale pragniesz robić więcej rzeczy, które kochasz. Jednak kiedy rozważasz wprowadzenie radykalnej zmiany, twoje tętno przyspiesza i przekonujesz się, że to nie jest odpowiedni moment. Więc czekasz na ten wielki moment, kiedy możesz dokonać tej wielkiej zmiany, która doprowadzi do szczęścia.

Cóż, marnujesz swój czas…

Jak doceniać swoje życie? Nasza zdolność do odczuwania szczęścia pochodzi z naszego wnętrza, a nie z okoliczności zewnętrznych. Nie musisz rezygnować z pracy, przeprowadzać się w egzotyczne miejsce ani schudnąć, aby być szczęśliwym. Możesz teraz ucieleśnić szczęście. Z biegiem lat stajemy się coraz lepsze w dostosowywaniu czynności życiowych do celu jakim jest szczęście.

Czasami rozmyślasz o małych rzeczach, takich jak porządkowanie zagraconego dom albo niekończących się problemach z dzieciakami. Wtedy zapominamy o spojrzeniu szerzej. Robimy się zrzędliwe i zaczynamy się czepiać 😉

Bez względu na sytuację możesz zacząć już teraz. Poniższe nawyki pomogą ci docenić swoje życie bardziej, uśmiechać się prosto z serca i świecić jaśniej. Musisz się zatrzymać na chwilę i odnaleźć szczęście w swoim wnętrzu. Może to zająć kilka minut, godzin lub dni. Używaj tych mini nawyków które kosztują niewiele lub nic, są przenośne i pomagają nabrać innej perspektywy.

1. Twoja postawa zależy od Ciebie

Jak doceniać swoje życie? To ty jesteś odpowiedzialna za swoją postawę. Twoja postawa to praca. Nie wynika to z okoliczności, ale z tego, jak je interpretujesz. Ty odpowiadasz za to, jak reagujesz na to, co się z tobą dzieje. Już dziś zacznij brać pełną odpowiedzialność za swoją postawę.

2. Twoje myśli są twoją rzeczywistością

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że sposób, w jaki myślą o czymś, jest ostatecznie tym, jak się z tym poczują. Jeśli chcesz kontrolować swoje nastawienie, musisz być świadoma tego, jak myślisz o swojej sytuacji. Jeśli skupisz się na negatywach, rzeczy będą do niczego! Zachowaj perspektywę i przestań skupiać się tylko na negatywach!

3. Wdzięczność jest kluczem

Wiem, że są rzeczy, o które należy się martwić i czasami naprawdę musimy uporać się z problemami. Ale jeśli nie będziemy ostrożni, nasze problemy mogą stać się pochłaniające i zapominamy o dobrych rzeczach. Wszyscy mamy rzeczy, za które możemy być wdzięczni, nawet gdy pojawiają się problemy. Nadal możemy znaleźć sposoby na cieszenie się życiem, nawet jeśli sprawy nie idą po naszej myśli. Skoncentruj się na tym, za co jesteś wdzięczna. Dosłownie zrób listę pięciu rzeczy, za które jesteś teraz wdzięczna!

4. Unikaj negatywnych wiadomości

Jeśli chcesz pozostać pozytywnym, bądź świadomy swojego otoczenia. Unikaj negatywnych wiadomości i trzymaj się z dala od ludzi, którzy Cię przygnębiają. Spędzaj czas na zachęcaniu ludzi do przyjmowaniu pozytywnych informacji z książek, podcastów lub blogów. Postaw na negatywną dietę. Tak jak jesteś świadoma tego, czym karmisz swoje ciało, zwracaj uwagę na to, czym karmisz swój umysł.

5. Poszukaj lekcji

Zawsze jest coś, co możemy wyciągnąć ze złej sytuacji. W danym momencie to nie musi byc oczywiste, ale zawsze można wyciągnąć lekcję z każdego wydarzenia. Czego możesz się nauczyć z trudnej sytuacji? Jak możesz wykorzystać tę sytuację, aby stać się lepszą osobą? Pamiętaj, że życie to podróż, a my ciągle się rozwijamy i uczymy.

6. Miej oko na nagrodę

Patrz szeroko. Naucz się skupiać na długoterminowych wynikach, które chcesz osiągnąć, zamiast na krótkoterminowych emocjach. Każdego dnia masz wybór, aby podejmować pozytywne decyzje. Nie pozwól, aby wczorajsze błędy stanęły na drodze do tego, czego chcesz. Miej na uwadze swoją wizję i skup się na tym, jak będziesz się czuła, gdy osiągniesz swoje cele.

Kiedy sprawy stają się trudne zapominamy jak doceniać swoje życie. nie zamykaj się ani nie uciekaj. Zanurkuj w głąb życia. Jeśli się pogubiłaś wybierz uproszczenie i łagodzenie. Mam nadzieję, że weźmiesz sobie do serca niektóre z tych pomysłów.

Próba pozytywnego nastawienia, gdy smucisz się lub doświadczasz innego poważnego cierpienia, może wydawać się niemożliwa. Pozytywne myślenie nie polega na zakopywaniu każdej negatywnej myśli lub emocji, czy unikaniu trudnych uczuć. Najgorsze momenty w naszym życiu to często te, które motywują nas do pójścia naprzód i dokonania pozytywnych zmian.

Przechodząc przez taki czas, postaraj się spojrzeć na siebie jak na dobrą przyjaciółkę, która potrzebuje pocieszenia i rozsądnych rad. Co byś jej powiedziała? Prawdopodobnie przypomnisz jej, że ma pełne prawo czuć się smutna lub zła w swojej sytuacji, a następnie zaoferujesz wsparcie, delikatnie przypominając, że wszystko się poprawi.

Negatywne myślenie i wiele uczuć, które mogą mu towarzyszyć, takie jak pesymizm, stres i gniew, mogą powodować szereg fizycznych objawów i zwiększać ryzyko chorób oraz skrócić długość życia. Dlatego unikaj stresu. Stres i inne negatywne emocje wyzwalają w naszym ciele kilka procesów, w tym uwalnianie hormonu stresu, metabolizm i funkcje odpornościowe. Długie okresy stresu zwiększają stan zapalny w organizmie, co jest również związane z wieloma poważnymi chorobami.

Podobne wpisy