Jak budować markę osobistą kobiety? Dobra strategia brandingu osobistego może pomóc w tworzeniu marki osobistej dla kobiet. Wyróżnij się w swojej karierze lub biznesie dzięki tym wskazówkom dotyczącym budowania marki osobistej.

Chcesz wyprzedzić konkurencję? Chcesz być postrzegana jako ekspert w swojej dziedzinie? Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą na etacie, czy niezależną businesswoman, budowanie marki jest ważne, jeśli chcesz się wyróżnić i zostać zauważonym na tle konkurencji.

Wraz z rozwojem sieci kontaktów online i pracy zdalnej, personal branding dla kobiet stał się niezbędny. Marka osobista i obecność w Internecie to najlepszy sposób, w jaki rekruterzy, klienci i potencjalni partnerzy biznesowi dowiadują się o nich w Internecie.

Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorczynią, tłumaczką czy graficzką, Twoja marka osobista kobiety, którą chcesz aby świat widział i doceniał, może być wyróżnikiem na tle konkurencji. Przyciągnie nowe możliwości, do których inni w Twojej dziedzinie nie mają dostępu.

Oto kilka pomysłów jak budować markę osobistą kobiety w Internecie:

Zbuduj stronę marki osobistej

Posiadanie własnej strony internetowej jest dziś nie tylko bardzo ekonomiczne, ale także niezbędnym krokiem do stworzenia osobistej tożsamości marki.

 

Jako artysta lub projektant możesz użyć swojej własnej strony internetowej, aby zaprezentować swoje portfolio online, podczas gdy pisarz lub autor może użyć jej do opublikowania bloga lub promowania swoich najnowszych książek. Możesz nawet utworzyć logo marki osobistej ze swoim imieniem i nazwiskiem w wielu bezpłatnych witrynach do tworzenia logo.

Jako przedsiębiorca możesz założyć blog lub podcast, aby wyrazić swoje poglądy i przedyskutować najnowsze osiągnięcia w swojej dziedzinie z innymi ekspertami. Twoja witryna marki osobistej to miejsce, w którym Twoi odbiorcy mogą dowiedzieć się wszystkiego o Tobie i Twoich najnowszych przedsięwzięciach.

Branding siebie w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to pierwsze miejsce, w którym wiele osób będzie Cię szukać. Dzisiaj ludzie mogą się z Tobą kontaktować dzięki kanałom mediów takim jak Instagram, Facebook i LinkedIn.

Aby budować swoją osobistą markę w pracy, LinkedIn jest jednym z kanałów, na którym zdecydowanie powinieneś być, ale ważne jest również, abyś zaistniała na nowszych kanałach mediów społecznościowych lub przynajmniej jak najszybciej zarezerwował na nich swoje nazwisko.

Publikuj regularnie bloga lub biuletyn

Nie musisz wydawać pieniędzy na opublikowanie biuletynu już dziś. Istnieje wiele bezpłatnych witryn, takich jak na przykład WordPress, na których możesz utworzyć blog lub biuletyn, który Twoi odbiorcy mogą subskrybować. Możesz nauczyć się robić to samodzielnie wykorzystując tanie kursy online Strfa Kursów

Budowanie swojej bazy obserwujących, pozwoli Ci na bieżąco informować odbiorców o najnowszych przedsięwzięciach, takich jak nowe wydanie książki czy premiera nowego produktu, a nawet usługi.

Opublikuj książkę

Jednym z najlepszych sposobów na wyrobienie sobie marki jako eksperta w określonym temacie jest napisanie o tym książki. To nie musi być bardzo długa ani szczegółowa książka. Może to być po prostu samouczek na temat, w którym jesteś dobry, lub zbiór Twoich postów na blogu.

Celem publikacji książki jest pokazanie swojej wiedzy i pokazanie ludziom, jakie masz umiejętności. Niezależnie od tego, czy Twoja książka dobrze się sprzedaje, czy nie, fakt, że napisałeś ją, wyróżni Cię spośród tysięcy innych osób z tej samej dziedziny.

Pisanie i publikowanie książki może otworzyć drogi, o których nigdy nie myślałeś, że są możliwe. Możesz zostać zaproszony do przemawiania na konferencjach, zostać ambasadorem swojej organizacji i nie tylko, a wszystko dzięki temu, że napisałeś i opublikowałeś książkę.

Przemawiaj na wydarzeniach

Innym sposobem budowania marki osobistej jest przemawianie na wydarzeniach lokalnych, takich jak Rotary Club czy Toastmasters czy wydarzenia TEDx.

Oczywiście zaproszenie do przemawiania na wydarzeniach jest łatwiejsze, jeśli masz już za sobą pewne osiągnięcia, ale nawet młodzi ludzie, którzy mają coś wyjątkowego do powiedzenia, mogą zostać zaproszeni do przemawiania, jeśli zostaną zauważeni przez organizatorów wydarzeń.

Osobowość marki osobistej

Osobowość Twojej marki odnosi się do ludzkich cech, które posiada Twoja grupa odbiorców. Rozwijanie marki osobistej ułatwia nawiązywanie kontaktu z odbiorcami na poziomie emocjonalnym. Z tego powodu upewnij się, że korzystasz z poniższych wskazówek, aby rozwinąć osobowość marki osobistej

Dowiedz się, kim są Twoi odbiorcy

Zrozumienie swoich odbiorców to coś, co musisz zrobić od samego początku. To również ważny krok w budowaniu tożsamości Twojej marki. Sposób, w jaki się prezentujesz i sposób, w jaki się komunikujesz, powinien odzwierciedlać nie tylko to, kim są odbiorcy, ale czego oczekują. Na przykład, jeśli masz młodszą publiczność, suchy, formalny ton może nie współbrzmieć z nimi. Jeśli jednak Twoi odbiorcy są starsi, używanie młodszego slangu i aktualnych odniesień do popkultury może przejść przez głowę.

Stworzenie marki dla kobiety nie musi być trudne, ale pamiętaj, że stworzenie marki osobistej wymaga czasu i wysiłku.

Podobne wpisy