Talenty – szczególne predyspozycje, uzdolnienia, rzeczy, które przychodzą nam bez wysiłku. To wielki dar i jednocześnie obowiązek – skoro dostaliśmy je w prezencie, należy je odpowiednio wykorzystać.

Niestety, często nasze talenty ukryte są głęboko w nas, zablokowane, niedojrzałe. Często sami nie mamy wiary w nasze wrodzone zdolności, a niekiedy bywa tak, że uwierzyliśmy tym, którzy nie dostrzegają w nas tych niezwykłych cech.

Każdy, absolutnie każdy człowiek ma talent. Ba! Ma wiele talentów, do wykorzystania których został stworzony. Podejmij rękawicę, jaką rzuca przeznaczona Tobie życiowa misja. Nie zadowalaj się zwykłą egzystencją!

Pomyśl, w czym jesteś dobry. Co przychodzi ci z łatwością, bez trudu, bez wysiłku? Następnie zaplanuj, jak możesz tym posłużyć innym. Nie dostałeś talentów po to, by zatrzymywać je dla siebie, ale oddawać je innym, siejąc wokół dobro.

Tylko wtedy możesz nabrać przekonania, że idziesz drogą, która została ci wyznaczona. Krocząc tą ścieżką odczujesz w końcu upragniony spokój, radość i spełnienie.
Nie zniechęcaj się, słysząc anielski śpiew sąsiadki, a ty…dobrze jak nie masz chociaż chrypy.. Nie patrz na innych, nie kopiuj ich. Oni mają inną drogę. Każdy z nas kroczy własną ścieżką. Być może pięknie piszesz lub przemawiasz, a może umiesz słuchać? Tak wielu tego nie potrafi…

Odkryj, a następnie poświęć czas i wysiłek na rozwój swojego talentu. Nie bój się i nie ukrywaj go. Zostałeś stworzony po to, by inni mogli korzystać z twojego daru. To twój przywilej! Kto wie ilu ludziom przywrócisz wiarę w sens życia, uchronisz przed cierpieniem lub sprawisz, że nabiorą wiatru w żagle?

Zastanów się, dlaczego na co dzień nie wykorzystujesz w pełni potencjału swoich talentów? Czy czekasz na jakiś szczególny dzień? Nie będzie lepszego czasu niż ten, którym dysponujesz właśnie w tej chwili. Wykonaj pierwszy krok! Tak wiele otrzymałeś. Tak wiele możesz z siebie dać…

Czy już wiesz do czego zostałeś powołany?

autor: Mariola Ananiów – trener, coach

Podobne wpisy