Jak być pozytywnym w negatywnym otoczeniu

Negatywne sytuacje zdarzają się cały czas. Nie możemy ich uniknąć, więc jak możemy przeciwdziałać ich negatywnemu wpływowi na nasze życie i nasze postawy? Poznanie mocy pozytywnego myślenia pomaga nam zachować pozytywne nastawienie nawet w obliczu tragedii. Uczenie się, jak być pozytywnym w negatywnych sytuacjach, jest nieocenione w prowadzeniu zdrowego stylu życia. Oto kilka sposobów na osiągnięcie tego:

Miej pozytywną grupę wsparcia

Ważne jest, aby mieć pozytywną grupę wsparcia, która pomoże każdemu członkowi w trudnych czasach. Otaczanie się pozytywnymi ludźmi pomoże ci pozostać pozytywnym w negatywnej sytuacji. Jest mnóstwo negatywnych ludzi, unikaj ich! Ich negatywne nastawienie tylko cię sprowadzi w dół i przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego przez praktykowanie pozytywnego myślenia.

Wyraź, za co jesteś wdzięczny

Nawet w najgorszych czasach większość z nas zdaje sobie sprawę, że wciąż mamy w życiu rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni. Ćwicz wdzięczność. Porozmawiaj o rzeczach, za które jesteś wdzięczny z najbliższymi przyjaciółmi, grupą wsparcia. Prowadź dziennik wdzięczności, aby uchwycić wdzięczność, jaką czujesz za to, co masz na co dzień.

Aktywne uznawanie tego, za co jesteś wdzięczny, pomoże ci zawsze mieć wdzięczny umysł i serce, nawet gdy dzieją się złe rzeczy.

Przeszkól swój umysł

Czy jesteś osobą, która nieustannie bije się psychicznie? Czy ciągle kwestionujesz swoje działania? Przeszkol swój mózg, aby przestał negatywnie oceniać twoje myśli i zachowania. Im więcej mówisz do siebie negatywnie, tym bardziej negatywność stanie się częścią ciebie.

Zamiast tego ćwicz moc pozytywnego myślenia. Za każdym razem, gdy w twoim umyśle pojawi się negatywna myśl, zastąp ją pozytywną. W pewnym momencie stanie się to bardziej naturalne, ponieważ twój mózg automatycznie zamienia negatywne w pozytywne.

Chociaż może się to wtedy nie wydawać, większość negatywnych sytuacji zawiera w sobie doświadczenie uczenia się. Jeśli doświadczamy dyskomfortu i bólu radzenia sobie z negatywną sytuacją, równie dobrze możemy skorzystać z okazji, aby się czegoś z niej nauczyć.

Zmiana sposobu myślenia i szukanie lekcji w tej sytuacji nie polega na obwinianiu siebie lub kogokolwiek innego za to, co się stało. Zamiast tego, celem tego jest wyciągnięcie czegoś pozytywnego z sytuacji i, miejmy nadzieję, zapobieżenie powtórzeniu się tego w przyszłości.

Ćwicz swoje ciało i umysł

Wiemy, że ćwiczenia są dobre dla naszego ciała, ale co z naszymi umysłami? Ćwiczenie uwalnia naturalne endorfiny w naszych mózgach, które sprawiają, że czujemy się lepiej. Ćwiczenia przynoszą korzyści zarówno fizyczne, jak i psychiczne i emocjonalne. Wyjście na zewnątrz i poruszanie się utrzyma twoje ciało w lepszej formie, a także zwiększy twoją samoocenę za dyscyplinę do ćwiczeń.

Zaakceptuj sytuację i znajdź rozwiązania

Wielu z nas jest odpornych na zmiany w naszym życiu. To, co musimy zrobić, to nauczyć się akceptować, że nastąpią zmiany. Nie słyszałaś, że jedyną stałą w życiu jest zmiana? Jest w tym wiele prawdy, ponieważ nieustannie przechodzimy zmiany, dobre lub złe. Zaakceptowanie faktu, że zmiany są częścią życia, może pomóc nam się zrelaksować i bardziej akceptować. Spróbuj poszukać pozytywnego aspektu.

Nie zawsze możemy kontrolować sytuację, w której się znajdujemy i nie możemy zadowolić wszystkich. To, co możemy zrobić, gdy znajdziemy się w negatywnej sytuacji, to wziąć odpowiedzialność za nasze działania i naprawić nasze błędy.

Jeśli znajdziesz się w negatywnej sytuacji, próba wzięcia odpowiedzialności za rzeczy, nad którymi nie masz kontroli, tylko pogorszy twoje samopoczucie. Jest to również samozniszczenie, ponieważ jeśli nie masz nad czymś kontroli, zwykle niewiele możesz zrobić, aby to zmienić.

Ćwicz współczucie dla siebie

Każda negatywna sytuacja to szansa na przećwiczenie cennej umiejętności: współczucia wobec siebie. Ilość współczucia wobec siebie, które sobie okazujemy jest wprost proporcjonalna do jakości naszego życia. Jeśli jesteśmy w stanie praktykować współczucie dla siebie, jesteśmy bardziej odporni w obliczu trudnych sytuacji i chętniej podejmujemy ryzyko, które wspiera nasz rozwój osobisty i zawodowy. Bardziej prawdopodobne jest również, że podejmiemy kroki w celu zmiany jakiejkolwiek roli, jaką odegraliśmy w tworzeniu negatywnej sytuacji.

Pamiętaj, że to minie

Życie to proces wzlotów, upadków i wszystkiego pomiędzy. Tak jak oznacza to, że negatywne sytuacje są nieuniknione, oznacza to również, że nieuchronnie przeminą i ustąpią miejsca bardziej pozytywnym czasom.

Naszym zadaniem jest czerpanie wszystkiego, co możemy z negatywnych sytuacji, niezależnie od tego, czy jest to lekcja dobrze nauczona, czy odnowione zaufanie do naszej siły i odporności, i cieszenie się dobrymi chwilami, dopóki trwają.

Negatywne sytuacje są niewygodne, czasem nawet bolesne. Ale to, jak podchodzimy do tych sytuacji, ma ogromny wpływ na to, jak ich doświadczamy.

Bardziej tragiczne zmiany mają na nas wpływ ale kiedy nasze mózgi są ćwiczone, jak zachować pozytywne nastawienie w negatywnych sytuacjach, nawet tragedia nas nie zniszczy.

Dzięki mocy pozytywnego myślenia możemy nauczyć się patrzeć na negatywne sytuacje z odpowiedniej perspektywy i radzić sobie z nimi w miarę ich pojawiania się.

Podobne wpisy