Sposoby na poprawę relacji

To zawsze słodki widok widzieć stare pary, które wciąż cieszą się życiem w zaciszu swoich ramion. Nie można powstrzymać się od podziwu i zdumienia, gdy widzisz parę świętującą złotą rocznicę, ponieważ oznacza to, że zdecydowanie przetrwali próbę czasu, cierpliwości i wiary. W dzisiejszych czasach rzadko zdarza się, aby pary trwały kilka lat, nawet jeśli na początku uważano je za najsilniejsze pary w historii.

Więc tak, jeśli uważasz, że twój obecny związek jest ten na zawsze, to musisz wiedzieć, jak sprawić, by trwał długo. Oto sprawdzone sposoby na poprawę relacji, które mogą pomóc na każdym etapie:

Komunikacja jest kluczowa

Komunikacja jest kluczem do każdej trwałej relacji. Jako para, ty i twój partner musicie porozmawiać o wszystkim, od radości po wyrzuty sumienia, od problemów po nieporozumienia. Musisz także porozmawiać o swoich osobistych aspiracjach, aby móc zrozumieć się nawzajem w różnych aspektach.

 

Omawianie spraw, które dotyczą zarówno ciebie, jak i twojego związku jako całości, jest bardzo ważne, ponieważ utrzymuje to waszą więź żywą. Możesz nie zgadzać się we wszystkim przez cały czas, ale dzięki komunikacji jesteście w stanie ukierunkować swoje opinie w taki sposób, że wypracujecie kompromis, który pozwoli wam dwoje dalej mieszkać razem.

Uznawanie mocnych i słabych stron

Wiele par rozstaje się, ponieważ nie uznają nawzajem swoich mocnych i słabych stron. Albo czują, że konkurują ze sobą, albo że któreś z nich jest słabsze i może być ciężarem w najbliższym czasie. Związki takie nie są odporne na zawirowania. Są tworzone dla wygody a prawdziwe związki powstają z miłości, zaufania, przyjaźni i szacunku.

Kiedy jesteś w związku, potrzebujecie na tyle odwagi, aby zaakceptować wady swojego partnera i pracować na wzajemny wzrost. W ten sposób możecie inspirować się nawzajem, aby stawać się lepszymi partnerami i lepszymi jednostkami, umożliwiając w ten sposób rozwój związku.

Odrobina szaleństwa

Ludzie często myślą, że romanse są główną przyczyną rozpadu pary. W niektórych przypadkach tak, ale często romans jest tylko efektem czegoś jeszcze mroczniejszego. Mówiąc wprost, przyczyną romansów jest nuda.

Nudzimy się w ludzkiej naturze. Nudzi nas codzienna rutyna, zwykłe czynności, pora pójścia spać i pora wstawania. Kiedy w końcu pojawia się nuda, prowadzi nas do myślenia i robienia szalonych rzeczy, które szokują naszych partnerów, czasami do tego stopnia, że czują, że już nas nie znają. Dlatego odchodzą.

Wyjście z codziennej rutyny pary bardzo pomaga w rozweseleniu związku. Zaskoczcie się nawzajem. Podróżuj do miejsc, o których nigdy nie byliście, wspólnie nauczcie się nowych umiejętności i wypróbujcie różne rzeczy, które mają urozmaicić waszą relację. Bez spontaniczności i okazjonalnego szoku, związek z pewnością zakończy się w stanie zawieszenia.

Szanuj swój czas

Jedną z rzeczy dotyczących par w dzisiejszych czasach jest to, że starają się trzymać razem, jakby nie było jutra, a przebywanie z dala od siebie stwarza okazję do niepotrzebnych podejrzeń. Jeśli tak właśnie czujesz się w swoim związku, to czas na poważne zmiany.

Bardzo ważne jest, aby nauczyć się szanować czas „dla siebie” i „czas dla partnera”, ponieważ nawet gdy jesteście razem w związku, nadal jesteście oddzielnymi, różnymi jednostkami. Twój partner ma swoich przyjaciół, a ty masz swoich, każdy z was ma indywidualne marzenia do spełnienia, ale pod koniec dnia nadal trzymacie się za ręce i wspólnie mierzycie się z przyszłością. Mając to na uwadze, pomyśl o tym jako o swoim czasie na indywidualny rozwój, ale wciąż razem w sercu i duszy.

Dotykaj

Czy wiesz, że dotykanie mówi o wiele więcej słów niż samo mówienie. Dzieje się tak, ponieważ kiedy trzymasz się za ręce, przytulasz lub całujesz, możesz przekazywać sobie nawzajem swoje emocje. Od razu wiesz, kiedy coś jest nie tak. Dotyk służy jako kolejka forma komunikacji. Dotykanie jest również sposobem na komfort, ponieważ uwalnia endorfiny poprawiające samopoczucie za każdym razem, gdy klepiesz partnera po ramieniu, ściskasz dłoń lub całujesz w czoło. Poczucie pewności wywołane dotykiem jest wystarczająco silne, aby uleczyć rany spowodowane ostrymi słowami i kłótniami, które miałeś ze swoją drugą połówką wcześniej w ciągu dnia.

Unikaj obwiniania

Obwinianie się nawzajem za rzeczy, które poszły źle, jest katalizatorem rozpadu. Dzieje się tak, ponieważ nie ma potrzeby doszukiwać się w sobie błędów tylko dlatego, że jesteście w tym razem. Dlatego wszystko, co dzieje się w twoim związku, dobre lub złe, jest produktem was obojga.

Raczej możesz chcieć porozmawiać ze swoim partnerem i zobaczyć jaśniejszą stronę rzeczy. Omów swoje wnioski wyciągnięte z danej sytuacji, co uważasz za błędy i wpadki, znajdź sposoby na kompromis. W ten sposób łatwiej byłoby rozwiązywać problemy.

Słuchaj

Wreszcie, pracując nad długotrwałym związkiem, zawsze powinieneś być chętny do słuchania. Nie tylko słyszysz głos swojego partnera, ale zwracasz uwagę na każdy szczegół tego co mówi. Dzieje się tak dlatego, że kiedy słuchasz, nie tylko bierzesz pod uwagę stronę partnera, ale zapewniasz czas, cierpliwość i serce, aby zrozumieć, skąd pochodzą jego słowa.

Słuchając, dowiadujesz się, co jest w sercu twojego partnera, a on dowiaduje się, co jest w twoim. Wy dwoje znajdujecie następnie sposoby na poprawę swojego związku, powoli, ale pewnie, przez lata.

Robienie tych rzeczy stale jest prawdopodobnie głównym celem każdej pary. Nie byłoby zaskoczeniem, gdybym stwierdzić, że to ostateczny cel w związku, ponieważ kto nie chciałby, aby miłość trwała całe życie. To wszystko, co trzeba zrobić, wiedzieć i zrobić to dobrze.

Podobne wpisy