Dla wszystkich rodziców i opiekunów, których interesują bajki terapeutyczne dla dzieci, przygotowaliśmy tę szczególną pozycję inspirowaną pracą gabinetową i doświadczeniami własnymi. Książeczka pt. „Opowiedz mi, co u Ciebie – bajki terapeutyczne” idealnie sprawdzi się w przypadku przedszkolaków, ale także młodszych pociech, które mają trudności w przeżywaniu emocji lub dopiero uczą się je rozpoznawać. Dzięki wciągającym i barwnym opowieściom maluch pozna złość, smutek, radość i wiele innych kluczowych uczuć, które towarzyszą nam wszystkim na co dzień. Fachowa wiedza psychologiczna przybiera tutaj postać narracji, za którą najmłodsi z łatwością podążą, odnajdując w niej ważne znaczenia.

Przygotowane przez specjalistkę z dziedziny psychologii bajki terapeutyczne dla dzieci, głównie dla przedszkolaków, są idealną propozycją lektury do czytania na co dzień. Sprawdzą się, nie tylko jako ciekawe opowieści na dobranoc, ale również zapewnią rozwijającą rozrywkę o każdej innej porze. Treść książeczki pomaga najmłodszym zrozumieć emocję, których doświadczają, między innymi złość czy pojawiające się trudne sytuacje, jak narodziny rodzeństwa. 

Bajki terapeutyczne dla przedszkolaków

Każda terapeutyczna bajka wprowadza dziecko w świat przeżywania i pozwala wytłumaczyć jego aspekty i odcienie w prosty sposób. O złości, lęku czy zazdrości przedszkolak dowie się z opowieści, które poruszają istotne w życiu pociechy tematy, np.:

  • pojawienie się na świecie rodzeństwa,
  • relacje z rówieśnikami,
  • odpowiedzialność,
  • kłamstwo,
  • dziecięce lęki, frustracje, złość i inne.

Dzięki takiej formie maluchowi łatwiej jest zrozumieć i przyswoić nowe informacje. Pytania umieszczone na końcu bajki terapeutycznej dla przedszkolaka pomogą rodzicom w rozmowie na temat emocji. Czytanie to przyjemny i wartościowo spędzony czas, który wspomaga tworzenie głębokiej więzi między dzieckiem a opiekunem. Pozycja „Opowiedz mi, co u Ciebie – bajki terapeutyczne” wspaniale sprawdzi się też w przedszkolach i żłobkach jako pomoc dydaktyczna.

Czas poświęcony na lekturę z dziećmi przynosi wiele korzyści – rozwija wyobraźnię i ciekawość świata, wspiera poznawanie emocji czy wzbogaca zasób słów. Stworzone z myślą o przedszkolakach terapeutyczne bajki dla dzieci pomagają zrozumieć, skąd pojawia się złość, smutek czy lęk. To ważne w uczeniu najmłodszych prawidłowego rozpoznawania i reagowania na uczucia. 

Bajki terapeutyczne dla dzieci – złość

Bardzo częstym problemem maluchów w różnym wieku jest nieadekwatne reagowanie w przeżywanej złości. Jeśli Twoja pociecha ma trudności w rozpoznawaniu tej emocji lub zauważasz u niej zachowania, na które nie wiesz, jak zareagować – opowieści z bajek terapeutycznych pomogą Ci podjąć ten niełatwy temat i zająć się nim w konstruktywny sposób. Kolorowa i pięknie opracowana książeczka przyciąga uwagę maluchów oraz wzbudza ciekawość. Dzięki temu łatwiej oswoić jest złość, lęk oraz inne przeżywane emocje. To świetny pomysł na prezent dla przedszkolaków i dzieci żłobkowych ze starszych grup. Kup wartościową książkę stworzoną przez specjalistkę!

terapeutyczne bajki dla dzieci

Opowiedz mi co u Ciebie – bajki terapeutyczne

Książka jest świetnym narzędziem dla zabieganych rodziców, którzy pragną pogłębić więź z dzieckiem.

Poruszane są w niej takie tematy jak: odpowiedzialność, relacje z rówieśnikami, kłamstwo, narodziny rodzeństwa, dziecięce lęki i inne. Na zakończenie każdej bajki, autorka zadaje pytania pomocne dla rodzica do porozmawiania z dzieckiem.

Książka wydana jest w eleganckiej, twardej oprawie, papier kredowy.

Idealna na prezent.